Aktualności

Umowa podpisana - droga powiatowa w Bańskiej Niżnej do przebudowy (zdjęcia)

Data dodania: 17 maj 2017, Środa / Ilość wyświetleń: 423
Przebudowa drogi ona odcinku prawie 800 metrów - w tym budowa chodnika, przebudowa odwodnienia i wymiana nawierzchni - to najważniejsze prace do wykonania na drodze powiatowej w Bańskiej Niżnej. Umowę na realizację robót podpisali w środę w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Robert Waniczek i Mariusz Staszel, prezes Czorsztyn-Ski, w obecności m.in. wicestarosty Władysława Tylki i wójta gminy Szaflary Rafała Szkaradzińskiego.

- Inwestycja w Bańskiej Niżnej wzbogaci front robót, które prowadzimy aktualnie w gminie Szaflary i które to roboty realizujemy w tej gminie od 2010 roku - podkreślił wicestarosta Władysław Tylka, przypominając, że aktualnie w gminie Szaflary trwają roboty na drogach powiatowych w Zaskalu, Skrzypnem i Bańskiej Wyżnej.

- Mamy w tym roku bardzo dużo wspólnych inwestycji z powiatem, a mamy jeszcze złożone wnioski o dofinansowanie, więc myślę, że to nie koniec robót - dodał wójt Rafał Szkaradziński. - Zawsze, jak i w tym przypadku, staramy się angażować finansowo w inwestycje realizowane przez powiat, bo wiemy jak trudno samemu wszystko sfinansować. Rozumiemy to i jesteśmy otwarci na współpracę w tym zakresie - podkreślił.

- To kolejna inwestycja w gminie Szaflary, a w perspektywie mamy kilka kolejnych - powiedział dyrektor PZD Robert Waniczek. - Przygotowanie inwestycji na drogach powiatowych wymaga dużo zaangażowania i pracy, ale są efekty i sukcesy w realizacji.

Odnosząc się do inwestycji w Bańskiej Niżnej dodał: - To nie będzie tylko budowa chodnika, bo zakres robót jest o wiele szerszy - to poszerzenie jezdni i rozbudowa drogi o różne elementy, jak chociażby kanalizacja deszczowa i nowe odwodnienie. Dodatkowo na całej długości przebudowywanego odcinka zostanie położona nowa warstwa ścieralna. To także przebudowa skrzyżowania Drogi Papieskiej i ul. Topory.

Koszt przebudowy wyniesie ok. 1,6 mln zł. 970 tys. zł to środki Powiatu Nowotarskiego, a 650 tys. zł pochodzi z budżetu gminy Szaflary.

Termin realizacji inwestycji to 31/10/2017.

galeria

Zobacz także

stat4u